piot1940 schreef: ↑25 nov 2014 14:24
Nog een LIII jas van kleermaker Bertau. Ditmaal van aug 1939.
Evenwel enkel de LIII wing op de linkermouw en geen graadkentekens. Nu kan ik me best vergissen maar als er enkel een wing op de linkermouw staat wil dit dan niet zeggen dat de man een pilotenbrevet heeft maar niet behoort tot het varend (vliegend) perosneel?
m vr gr, Jean
Hallo,
Het lijkt er sterk op dat de vleugels op de mouw van dit uniform van een onderofficier zijn.
Heeft er iemand een idee welke de laagste graad was van een militair die behoorde tot het varend personeel? Kan dat een milicien geweest zijn die zijn brevet behaalde tijdens zijn legerdienst en die overgegaan is naar de reserve na zijn legerdienst? De vleugels zijn op de mouw geborduurd. Je zou dat dan ook verwachten van de graadkentekens. Er zijn er op het eerste zicht geen.
Is er ergens een archief waar men kan nagaan wanneer iemand zijn brevet (burger of militair) behaald heeft als er geen sprake van is in het militair dossier of het militair dossier verloren gegaan is tijdens de oorlog?
Alvast bedankt aan de specialist(en).
Groeten,
Bram